Stavba Jihomoravského kraje 2020 zná své vítěze

Minulý týden proběhlo v prostorách Fakulty stavební VUT v Brně slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stavba Jihomoravského kraje 2020. Mezi oceněnými stavbami, byly i dva projekty na kterých se podílely společnosti ze skupiny AD Group.

V kategorii Stavby občanské vybavenosti první místo získal projekt Komplexní simulační centrum MU. Komplexní simulační centrum MU se otevřelo studentům na podzim loňského roku. Svou rozlohou 8000 m2 a s více než 1000 simulátory se řadí k největším a nejmodernějším stavbám svého druhu v Evropě. Společnost INVIN na tomto projektu vykonávala TDI v plném rozsahu. Společnost Subtech zajišťovala prováděné práce na vzduchotechnice a rozvodech tepla a chlazení.

Dalším oceněným projektem v kategorii Průmyslové stavby a technologické stavby obsadili první místo DKarchitekti s projektem Dostavba haly vozovny a nové kolejové uspořádání v Brně Pisárkách. Nová hala pro údržbu tramvají je utilitární průmyslový objekt s osobitou tváří a svým technickými řešeními výrazně vybočuje ze standardu, který si představíme pod pojmem „hala“ nebo „depo“.  Výrazná prolamovaná fasáda do významné ulice Hlinky byla optimalizována za účelem tlumení hluku, velkoformátové okno dává nahlédnout do zákulisí dopravního podniku a podařilo se elegantně vyřešit i šestimetrová vjezdová a výjezdová vrata o velikosti tramvaje.

Gratulujeme k získaným titulům!